Body-Solid Pull Up bar attachment FPU for Fusion 600
- 82394
- Manufacturer: Body-Solid
Specifications
| Condition | New model |
|---|---|
| Design | Cable crossovers, Power station extension |
| Height | 200.00 cm |
| Length | 50.00 cm |
| Supplier item number | KFPU |
Description
The Fusion Pull Up Bar attachment FPU for the Fusion 600 can easily be attached to the Fusion 500 and Fusion 600 home gym.
Is a stable station that allows you to do chins, pull ups, knee ups (and more) in the comfort of your own home.
Ideal for home and commercial use.
The Body Solid Pull Up for Cable Crossover GCCO150 consisting of two parts for users of any height.
Adjust the GCA2 so that your arms assume the correct position when training the back muscles.
To be used in combination with:
- Powerline PCCO90X
- Body-Solid GCCO112
- Body-Solid GCCO150
- ProClubLine SCC1200
Order before 5:00 PM, delivered tomorrow
Personal advice from our fitness specialists
Do you have a question about the differences between fitness machines, delivery, or anything else? Our fitness specialists are happy to help.
Tel: +31(0)413-256800
E-mail: [email protected]
You can also contact us via our contact page.
Visit our store for personal advice
Would you like to see or try this product first? Then visit our store in Volkel (Brabantstraat 16, 5408 PS, North Brabant), The Netherlands.
Tip: please check in advance (via +31(0)413-256800 or [email protected]) whether this product is in stock in our store.
Everything about delivery time, installation, shipping and exchanges
Have questions about delivery, delivery times, installation, or returns? We’ve listed it clearly for you.
- Delivery & delivery times (Free from €50)
- Installation
- Returns & exchanges (30-day return period)
We guarantee a better offer
Found this product cheaper elsewhere? We’d be happy to make you a better offer. Fill in our best price guarantee form and we’ll get back to you quickly.
Login
Specifications
| Condition | New model |
|---|---|
| Design | Cable crossovers, Power station extension |
| Height | 200.00 cm |
| Length | 50.00 cm |
| Supplier item number | KFPU |
| Usage | Home use |
| Warranty | 2 years |
| Weight | 4.00 kg |
| Width | 11.00 cm |