Body-Solid Vinyl dumbbell rack
- 35632
- Manufacturer: Body-Solid
Specifications
| Color specification | Gray |
|---|---|
| Condition | New model |
| Design | Dumbbell rack |
| Height | 23.00 cm |
| Length | 38.00 cm |
Description
The Body-Solid Vinyl dumbbell rack can carry three pairs of dumbbells weighing from 0.5 to 7 kg.
This rack has a beautiful and handy design and is perfect for your home.
You can place six Body-Solid Vinyl Dumbbells on the Vinyl Dumbell Rack.
Body-Solid Vinyl dumbbell rack
Features:
- can hold 3 pairs of vinyl dumbbells from 5 kg - 6.8 kg
- Perfect for home or studio
- Weight: 2.3 kg
- Dimensions: L 38 cm x H 45 cm x W 23 cm
Delivery within 3 – 7 business days
Personal advice from our fitness specialists
Do you have a question about the differences between fitness machines, delivery, or anything else? Our fitness specialists are happy to help.
Tel: +31(0)413-256800
E-mail: [email protected]
You can also contact us via our contact page.
Visit our store for personal advice
Would you like to see or try this product first? Then visit our store in Volkel (Brabantstraat 16, 5408 PS, North Brabant), The Netherlands.
Tip: please check in advance (via +31(0)413-256800 or [email protected]) whether this product is in stock in our store.
Everything about delivery time, installation, shipping and exchanges
Have questions about delivery, delivery times, installation, or returns? We’ve listed it clearly for you.
- Delivery & delivery times (Free from €50)
- Installation
- Returns & exchanges (30-day return period)
We guarantee a better offer
Found this product cheaper elsewhere? We’d be happy to make you a better offer. Fill in our best price guarantee form and we’ll get back to you quickly.
Login
Specifications
| Color specification | Gray |
|---|---|
| Condition | New model |
| Design | Dumbbell rack |
| Height | 23.00 cm |
| Length | 38.00 cm |
| Supplier item number | KGDR10 |
| Warranty | 2 years |
| Width | 45.00 cm |